top of page

KATALOG I ZAKRES USŁUG

Zwalczamy skutecznie wszystkie insekty domowe, ich jaja i larwy!

pluskwa1.jpg

ZWALCZANIE INSEKTA PLUSKWY

450 zł

IPM - to Zintegrowany System Zwalczania Szkodnika Pluskwy. Jest to najlepsza metoda na miarę XXI wieku, która w zestawieniu z tradycyjnymi metodami jest bardziej skuteczna. Przy wytępianiu pluskwy domowej wykorzystują najnowsze technologie i środki chemiczne. Zabieg dezynsekcji realizowany jest w 5-ciu technologiach, w tym 2-wie zabiegowe i 3-y profilaktyczne. Jest jedyną firmą w Polsce, która przy dezynsekcji insektów pluskwy ich jaj i larw realizuje tak szeroki pakiet 5w1. Przed przystąpieniem do realizacji zabiegu i rozwinięciem linii technologicznej, technik wykonuje tzw. inspekcję, która ma na celu wskazanie gniazd pluskwy jej jaj i larw. Dopiero takie działanie w 100% pozwala zneutralizować insekta i wykluczyć jego ponowną populację. Dezynsekcja w systemie IPM niestety nie należy do tanich usług, ale za to jest wydajna i bardzo skuteczna.

obrzeżek.jpg

USUWANIE OBRZEŻKA GOŁĘBI

500 zł

Obrzeżek gołębia dość często występuje na strychach, poddaszach i na balkonach zabrudzonych gołębi odchodami. Jest to owad, który odżywia się krwią ludzi i zwierząt domowych. Objawy pogryzień są bardzo podobne do ugryzienia przez pluskwę domową. Nie wolno ich w żadnym wypadku bagatelizować i lekceważyć. Żyją w dużych klanach rodzinnych i bardzo szybko się rozmnażają. Najlepszym środowiskiem rozrodczym dla obrzeżka gołębia jest towarzystwo gołębi. W ich odchodach zakładają swoje gniazda i tam bytują. Nasi technicy do dezynsekcji tego insekta wykorzystują 3-y technologie (oprysk aktywny, system VapoHydro i zamgławianie UVL elektryczne.

Kugelkaefer_0.jpg

TĘPIENIE KUGELKAFER BEKAMPFEN

800 zł

Chrząszcze kuliste (Gibbium psylloides) mają stosunkowo długie anteny i na pierwszy rzut oka przypominają raczej małego pająka niż chrząszcza. Zwierzęta są dość małe i osiągają długość ciała od 2 do 3 mm. Głowa, szyja i elytra są bezwłose. Pokrywy skrzydeł są gładkie i lśniąco brązowo-czerwone. Zwierzęta nie mogą latać, ponieważ ich osłony skrzydeł urosły razem. Gatunek ten jest szeroko rozpowszechniony na całym świecie i może powodować szkody w rezerwach roślin i zwierząt. Chrząszcze te dość często można znaleźć na zbożach, przyprawach, mączce rybnej, karmie dla psów lub suszonych owocach. Mnożenie masy występuje szczególnie często w domach z muru pruskiego, w których larwy i dorosłe chrząszcze żyją w wypełnieniach słomy z sufitów podwieszanych. Często zauważasz zwierzęta tylko wtedy, gdy np. są instalowane lub w zarażonych budynkach przeprowadzane są inne środki konwersji. W takich przypadkach chrząszcze mogą spaść z sufitu lub wypaść spod listew przypodłogowych. Aby temu zaradzić, w miejscach, w których znajdują się chrząszcze, należy zastosować środki owadobójcze mające kontakt z kurzem lub cieczą (np. W podwieszanych sufitach domów z muru pruskiego). Zwalczanie chrząszczy jest niezwykle trudne. Dlatego należy je pozostawić profesjonalnym firmom zwalczającym szkodniki.

karaluch-na-białym-tle_1323-301.jpg

LIKWIDACJA KARALUCHÓW

500 zł

Karaluch to, gatunek owada z rzędu karaczanów. Dorosłe samce tego owada osiągają od 18 do 29 mm, a samice od 20 do 27 mm długości ciała. Ubarwienie ciała owada zaczyna się od koloru rudawego i przechodzi w czarne, u dorosłych zwykle brunatnoczarne. Przedplecze jest jednobarwne, w zarysie okrągławo-trapezowate, u dorosłych długości od 5 do 7 mm. U samic skrzydła są zredukowane do formy łusek o długości od 5 do 7 mm. Samce mają skrzydła skrócone, dochodzące do ¾ długości odwłoka. Pierwsza ich para jest skórzasta, o zredukowanym użyłkowaniu, zmodyfikowana w pokrywy o długości od 12 do 17 mm. Druga para jest błoniasta i wachlarzowato złożona pod pierwszą. Stosunkowo długie odnóża uzbrojone są w silne kolce na udach i goleniachStopy samic i niedorosłych samców mają zredukowane przylgi, co utrudnia im wspinaczkę po gładkich powierzchniach, natomiast u dorosłych samców przylgi mogą być wykształcone w różnym stopniu. Zwalczanie karalucha odbywa się za pomocą 3-ech technologii tj. oprysku aktywnego, systemy VapoHydro i zamgławiania UVL elektryczne kapsułkowe.

roztocze 1.jpg

DEZYNSEKCJA ROZTOCZA PAJĘCZAKA

500 zł

Roztocze - to rząd pajęczaków obejmujący zwierzęta od mikroskopijnych do 3-centymetrowych. Roztocza liczą (ok. 30 tys. gatunków) głównie ektopasożyty i drapieżniki. Niektóre z nich mogą przenosić choroby lub być szkodnikami magazynowymi. Zamieszkują wszystkie strefy klimatyczne, również obszary polarne. Dostosowały się do różnych środowisk: żyją w glebiekurzu domowym roztocze kurzu domowego, w strefie przybrzeżnej środowisk słodkowodnych, a nawet w gorących źródłach. Nasi technicy do walki z tym gatunkiem owada używają technologii ozonu O3, oprysku aktywnego i zamgławiania UVL.

karaczan-prusak.jpg

LIKWIDACJA KARACZANÓW PRUSAKA

400 zł

Prusak to, gatunek karaczana z rodziny zadomkowatych. Długość ciała owada od 10 do 13 mm. Ubarwienie całego ciała i odnóży jest brudnożółte z czerwonawym odcieniem. Przedplecze o długości od 2 do 3 mm, opatrzone dwoma podłużnymi, brunatnymi pasami. Pokrywy od 10 do 12 mm długie, dłuższe niż odwłok, brudnożółte, o żyłkach poprzecznych nieprzyciemnionych. Tylne skrzydła dobrze rozwinięte. Płytka nadodbytowa wydłużona. Nasi technicy zwalczają go 3-ma technologiami tj. opryskiem aktywnym, systemem VapoHydro i zamgławianiem UVL.

komar.jpg

WYTĘPIANIE KOMARÓW

350 zł

Komary - występują na całym świecie. Znanych jest około 40 rodzajów i ok. 3,5 tys. gatunków. 

Samice tych owadów żywią się krwią zwierząt stałocieplnych, ponieważ do powstania jaj w jajnikach wymagają odżywiania się krwią określonych gatunków zwierząt. Natomiast samce żywią się nektarem kwiatów. Posługują się też termodetekcją, co sprawia, że w przypadku ludzi bardziej narażeni na ukąszenia komarów są młodzi mężczyźni, dzieci i kobiety w okresie owulacji. Larwy komara rozwijają się w środowisku wodnym. Osobniki dorosłe latają wieczorami w dużych chmarach nad podmokłymi łąkami, w pobliżu jezior, stawów i rzek. Samica, po nassaniu się krwi ssaka, składa na powierzchni wody jaja tak blisko siebie, że woda nie może dostać się między nie. Z jaj wylęgają się larwy i w następnym etapie ewolucji jako poczwarka na początku jest miękka i bezbarwna, wkrótce jednak przybiera ciemną barwę, twardnieje, prostuje skrzydła i nogi, po czym wzbija się w powietrze. Nasi technicy do walki z komarami, wykorzystują technologię fumigacji aktywnej.

bottom of page